Przepis na: Mrożone owoce

Zgłoś błąd

Składniki( ):

 • soczyste owoce, cukier (szklanka cukru na litr owoców), pojemniki do mrożonek (mogą być też pudełka po lodach)

Przepis:

Mrożone owoce
Owoce umyj. Duże podziel na części, a pestkowe wydryluj. Umieść je w płytkim naczyniu i posyp cukrem. Delikatnie wymieszaj, by puściły nieco soku. Jak tylko cukier się rozpuści, włóż owoce do pojemników, pozostawiając nieco wolnej przestrzeni, natychmiast szczelnie zamknij i zamroź. Tej metody mrożenia można używać do wszelkich soczystych owoców, jeśli zależy nam, by po wyjęciu z zamrażalnika nadawały się do jedzenia i jednocześnie zachowały swój kształt. Tak przygotowane owoce nie zamarzają ?na kość? (choć przez pewien czas po wyjęciu z zamrażarki będą lodowato zimne). Świetnie nadają się do dekoracji deserów.

Mrożone owoce - Zdjęcia

Mrożone owoce - Wideo

Wypowiedzi na forum

Wypowiedzi pojawiają się automatycznie i nie muszą dotyczyć opisywanego obiektu
 • Re: Proste ciasto dla babci

  Macie jakiś trick na mrożone owoce? Mi zawsze z nimi wychodzi zakalec. -- "Poczekaj na lato. Camping, namiot, ognisko nad jeziorem, rytualne palenie swietych obrazkow, moze jakies wianki, Noc Kupaly, lyk nalewki niekoniecznie na bursztynach, tradycyjna Polish kolbasa na patyku nad ogniskiem

 • Re: Wychodzę wcześniej z pracy bo... jestem głodn

  I mają teraz sezon a w październiku będą bąki zbijać. Stawiam na mrożone owoce i warzywa.

 • Re: Lody z mrożonych owoców? Jak?

  Miksuję mrożone owoce z mocno schłodzonym mascarpone, czasem trzeba trochę dosłodzić. Jakoś nigdy nie zamrażam, bo wszystko jest zjadane.

 • Re: wymiana międzynarodowa - przyjęcie ucznia do

  Albo mrożonymi owocami, są w sklepie cały rok ;)

 • Re: Lody

  A jakie smaki? Bo jeśli owocowe, to zrob sobie domowe - zmiksuj paczkę mrożonych owoców z mascarpone i jedz na zdrowie. Na mleczne niestety nie mam prostego patentu.

 • Re: A propos

  Tez robię ale bez odżywki, ale hitem u mnie są zmiksowany serek wiejski z mrożonymi owocami i na wierzch posypany granolą. Ale takie lody jem jako posiłek, a kaktusika to gdzieś pomiędzy.

 • Re: A może by tak wątek kulinarny XIII

  BUBBLE TEA zielona herbata Sok malinowy granulki tapioki ok. 1/2 szklanki kostki lodu mrożone owoce lub świeże 3/4 szklanki cukru Zieloną herbatę zalałam gorącą wodą ok. 80 stopni. Odstawiłam by się zaparzyła i ostygła, wstawiłam do lodówki. Zagotowałam wodę z cukrem i wyspałam do niej tapiokę

 • Re: Brak cukru w sklepach?..

  Ale co ci do tego? Udusisz się jak nie skomentujesz każdego posta. Jedz sobie mrożone owoce i warzywa, pij wodę z górskich potoków i daj ludziom żyć po swojemu. Po co się odzywasz w dyskusji, która cię nie dotyczy, w dodatku ciągnąc ją, nie pisząc nic w temacie.

Zobacz inne przepisy