Przepis na: Mrożone owoce

Zgłoś błąd

Składniki( ):

 • soczyste owoce, cukier (szklanka cukru na litr owoców), pojemniki do mrożonek (mogą być też pudełka po lodach)

Przepis:

Mrożone owoce
Owoce umyj. Duże podziel na części, a pestkowe wydryluj. Umieść je w płytkim naczyniu i posyp cukrem. Delikatnie wymieszaj, by puściły nieco soku. Jak tylko cukier się rozpuści, włóż owoce do pojemników, pozostawiając nieco wolnej przestrzeni, natychmiast szczelnie zamknij i zamroź. Tej metody mrożenia można używać do wszelkich soczystych owoców, jeśli zależy nam, by po wyjęciu z zamrażalnika nadawały się do jedzenia i jednocześnie zachowały swój kształt. Tak przygotowane owoce nie zamarzają ?na kość? (choć przez pewien czas po wyjęciu z zamrażarki będą lodowato zimne). Świetnie nadają się do dekoracji deserów.

Mrożone owoce - Zdjęcia

Mrożone owoce - Wideo

Wypowiedzi na forum

Wypowiedzi pojawiają się automatycznie i nie muszą dotyczyć opisywanego obiektu
 • Jadacie mrożone owoce?

  Mrożone owoce tzn konkretnie: 1) świeże owoce które zamrażacie i spożywacie jakiś czas później ( nie wszystkie ale np sezonowe) 2) gotowe mrożonki ze sklepów.

 • Re: Jadacie mrożone owoce?

  Matko, pilnie potrzebuję okulisty - widzę cały czas "jadacie jednorożce?" :D A mrożonych owoców używam tylko do margarity

 • Re: Jadacie mrożone owoce?

  Zamrażam truskawki, jagody, maliny, śliwki itp., czasami też kupuję mrożone owoce. Ale nie jadamy ich tak po prostu zaraz po rozmrożeniu (bo takie nie są smaczne faktycznie) czy samych mrożonych (moja koleżanka lubi jeść zamrożone truskawki :)) Mrożone owoce dodaję do ciasta, muffin przed

 • Re: Jadacie mrożone owoce?

  mrożone maliny i truskawki najbardziej się przydały jak dzieciak napił się gorącego rosołu. BARDZO gorącego. przez cały wieczór siedział i jadł mrożone owoce bo nie miałam innego pomysłu co zrobić. zadziałało.

 • Re: Marnowanie jedzenia - Polska

  Uzupełniająco- tu akurat mam czyste sumienie, bo w moim wypadku to są dwa plasterki wędliny w miesiącu albo dwa pomidory. Myślę, że 2,5 kg to nie wyrabiam nawet w rok. Białka, wędlliny, dania mięsne mrożę, owoce przerabiam na dżemy czy kompoty. Nabiał mi się od dawna nie przeterminowuje.

 • Re: Jadacie mrożone owoce?

  Moja córka wpitala mrożone truskawki jak landrynki. Reszta rodziny spożywa mrożone owoce w postaci przetworzonej - sosy do lodów, musy, koktajle, czy dodatek do ciast -- niepokalaność przebiśniegów jest faktem natura brzydzi się dogmatem jak nikt

 • Re: Czy któraś z emam robi sama torty?

  Przepraktykowałam - mrożone owoce się nie nadają. Choćby nie wiem co masa podchodzi wodą i robi się niesmaczna.

 • Re: Jadacie mrożone owoce?

  A jak jadłaś te mrożone owoce, po prostu rozmroziłaś i już? To nie dziwię się. Takie mrożone trzeba jakos przygotować. Ja często dodaję do kisielu i galaretki, robię musy do polania deserów, układam na cieście drożdżowym pod kruszonką. Można tez zrobic koktajl mleczny czy kompot ugotować.

Zobacz inne przepisy