Przepis na: Pierogi ruskie

Zgłoś błąd

Składniki( ):

 • Ciasto:, 2 szklanki mąki, 1/2-3/4 szklanki wody

  Nadzienie:, 40 dag twarogu, 3 ziemniaki, sól

Przepis:

Pierogi ruskie
Ugotuj obrane ziemniaki, odcedź i rozgnieć na gładką masę. Dodaj twaróg i dokładnie wymieszaj. Osól do smaku. Zagnieć ciasto. W dużym, płaskim rondlu zagotuj osoloną wodę. Odrywaj po kawałku ciasta i cienko rozwałkowuj. Wykrawaj kubkiem krążki. Na każdym kładź kopiastą łyżeczkę nadzienia, składaj na pół i zlepiaj brzegi. Uważaj, by nadzienie nie dostało się między brzegi ciasta, bo wtedy pierogi mogą rozkleić się podczas gotowania.
Ulepione układaj na desce posypanej mąką tak, by się ze sobą nie stykały. Ciasto użyte do tych pierogów nie ma w sobie jajka - jest dzięki temu bardziej delikatne, ale też ma większą skłonność do zlepiania się po ugotowaniu. Takie ciasto bardzo polecam także do pierogów z owocami. Pierogi wrzucaj do wrzątku partiami. Po wrzuceniu zamieszaj, żeby się nie pozlepiały ani nie przywarły do dna. Gdy wypłyną, gotuj je jeszcze przez dwie-trzy minuty. Wyjmuj łyżką cedzakową. Przed podaniem polej pierogi masłem, masłem z tartą bułką albo skwarkami. Na talerzu każdy może je sobie dodatkowo posypać ulubioną przyprawą. Jeśli mamy chęć na danie na słodko, nadzienie solimy tylko trochę, a pierogi polewamy na talerzu śmietaną z cukrem. Takimi właśnie pierogami zajadałam się w dzieciństwie.

Pierogi ruskie - Zdjęcia

Pierogi ruskie - Wideo

Wypowiedzi na forum

Wypowiedzi pojawiają się automatycznie i nie muszą dotyczyć opisywanego obiektu
 • Re: Comfort foods

  1.Pierogi ruskie 2. Pierogi ruskie 3. Pierogi ruskie

 • Re: Comfort foods

  Risotto milanese i pierogi ruskie :p

 • Re: Co dziś macie na obiad?

  Rosół z wczoraj i pierogi ruskie.

 • Re: A Wasze menu na wigilię i święta?

  obowiązkowo barszcz czerwony, uszka, pierogi ruskie, z kapustą, kapusta wigilijna, sałatka warzywna. W tym roku planuję zrobić ze trzy pasty wegetariańskie do pieczywa jako ciekawostkę -- Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie

 • Re: Ile za kebaba?

  Pierogi - ruskie, barszcz - ukraiński, ryba - po grecku, kołduny - litewskie.

 • Re: Beznadziejny dzień...

  Leje. Ugotowałam pierogów ruskich. Patriotycznie. Na jutro też będą. Zrobiłam sobie miejsce w szafce kuchennej na nowe filiżanki. Mam za dużo pojedynczych zdobycznych kubków. Czekam z winem na koleżankę i piję herbatę, jest zimno ciemno i do domu daleko..Prawdziwy listopad.

 • Re: Do Wrocławianek.

  , że 15 zł), pierogi ruskie i za pomocą męża sprawdzone polędwiczki wie > przowe (29 zł). > Takie ceny są ok? Dziękuję

 • Re: Do Wrocławianek.

  , że 15 zł), pierogi ruskie i za pomocą męża sprawdzone polędwiczki wie > przowe (29 zł). > Asiu, byliśmy w Chatce na Jatkach. Pyzy pycha. Dziękuję?.

Zobacz inne przepisy