Przepis na: Kisiel żurawinowy

Zgłoś błąd

Składniki( ):

 • 800 g żurawin, 100 -150 g cukru, 5 łyżek mąki ziemniaczanej

Przepis:

Kisiel żurawinowy
Żurawiny przebierz, starannie opłucz, zalej litrem zimnej wody i gotuj, aż będą pękać.
Mąkę wymieszaj z połową szklanki zimnej wody i odstaw.
Miękkie żurawiny przetrzyj przez sito, dodaj cukier i ponownie zagotuj.
Zamieszaj mąkę w wodzie i jednym ruchem wlej do wrzącego soku, intensywnie mieszaj, by nie powstały grudy. Gotuj kilka minut, ewentualnie posłódź. Podawaj na ciepło lub na zimno.

Kisiel żurawinowy - Zdjęcia

Kisiel żurawinowy - Wideo

Wypowiedzi na forum

Wypowiedzi pojawiają się automatycznie i nie muszą dotyczyć opisywanego obiektu
 • Re: Dziwne dania wigilijne.

  Z potraw rzadko spotykanych u moich znajomych mamy na wigilii kisiel żurawinowy i owsiany oraz racuchy. Rodzina pochodzi z Kresów oraz polskiego Polesia.

 • Re: Dziwne dania wigilijne.

  Gęstego kisielu w kompocie nie znam. U nas zawsze jest kompot z suszu i oddzielnie kisiel żurawinowy do picia, rzadki. A z nieoczywistych dań to pierogi z makiem, na słodko. Mak z bakaliami, a pierogi drożdżowe smażone.

 • Re: Dziwne dania wigilijne.

  ruscello napisała: > Z potraw rzadko spotykanych u moich znajomych mamy na wigilii kisiel żurawinowy > i owsiany o, to moze wiesz albo masz kogo zapytac, co to sa te osciuki i dlaczego w wigilijnym kisielu musza byc ? -- Kompromis - PiS ma wypierdalac. Ale moze to zrobic

 • Re: Wigilijny kanon

  A w moim domu rodzinnym nie było żadnej zupy. Za to był kisiel żurawinowy do picia i kompot z suszu oczywiście. Ale ja robię barszcz z różnymi dodatkami, a ostatnio jeden z gości przyniósł zupę grzybową, z suszonych grzybów i była wspaniała, może powtórzymy w tym roku. Generalnie są potrawy, które

 • Re: A co na stół w Wigilię?

  , kisiel żurawinowy do picia. Uwielbiamy potrawy wigilijne, jemy je z radością następnego dnia, a jak pierogi zostaną to jemy i jeszcze następnego dnia :)

 • Re: Jakie sałatki na Wigilię?

  Dorzucę kisiel żurawinowy taki do picia :) Keks. Pierniczki.

 • Re: Jest piątek, zatem można...

  kulka42 napisała: > Czy dzisiaj ktoś coś pije? :) Piję właśnie kisiel żurawinowy ;) A może jem, sam nie wiem ;)

 • Re: Zaczynam! Wigilia

  paszteciki z pieczarkami), ale tak sobie stoją półmiski i sobie jemy. Nie robicie kompotu? U nas jest kompot i kisiel żurawinowy. Może dołóż coś fajnego do picia, jakaś korzenna mieszanka ;) I coś na słodko :)