Przepis na: Racuszki z dyni

Zgłoś błąd

Składniki( cukier ,cukier ,cynamon ,dynia ,jajka ,masło ,mąka ,olej ,sól ,śmietana ):

  • pół kg dyni obranej ze skórki pozbawionej pestek wraz z miękką otoczką
  • 3 jajka
  • 3 łyżki cukru
  • 1-2 łyżki masła
  • szklanka mąki
  • szczypta soli
  • olej do smażenia
  • do podania:
  • śmietana
  • cukier
  • ewentualnie cynamon

Przepis:

Racuszki z dyni
Dynię zetrzyj na grubej tarce. Żółtka oddziel od białek, po czym utrzyj z cukrem i masłem. Białka ubij na sztywno. Wymieszaj delikatnie wszystkie składniki. Racuszki smaż z obu stron na rumiano na rozgrzanym na patelni oleju.
Podawaj na ciepło ze śmietaną, cukrem i ew. cynamonem. Racuszki można przyrządzić również w wersji słonej. Nie używa się wtedy cukru, a podaje je ze słonym sosem, choćby keczupem.

Wypowiedzi na forum

Wypowiedzi pojawiają się automatycznie i nie muszą dotyczyć opisywanego obiektu
  • Re: Racuszki z dyni

    racuszki z dyni są rewelacyjne !!! generalnie nie cierpie dyni lecz ten przepis jest świetny ! polecam .

  • Racuszki z dyni

    Jakie pyszne!!! Dostalam wielka dynie w prezencie i probowalismyy z dziecmi - bo juz niewiedzielismy co z nia jeszcze zrobic... Rewelacyjna recepta! I jutro biora dzieciaki reszte racuszkow do szkoly i przedszkola a ja do pracy ;-)

  • racuszki z dyni

    Mniammmmm

  • Racuszki z dyni

    Rewelacja!!! Moje dzieciaki nienawidza dyni,ale nie poznaly, ze te racuszki sa wlasnie z niej.Slodziutkie, sycace i tanie.

  • Co robicie z dyni?

    Szukam kulinarnych inspiracji, ale te inne też się przydadzą :) U mnie na stole rządzi krem z dyni i racuszki z dynia.

  • Re: dynia

    Proszę o przepis na racuszki z dyni :)

  • Re: dynia

    floress, zupa krem z dyni i dodatkiem lanych klusek byla kiedys czesto na moim stole, a do niej dzieci lubily racuszki z dyni, po prostu jej kawalki zanuzyc w ciescie tempura i do fryterki, -- "Es liegt in der Natur des Menschen vernünftig zu denken und unvernünftig zu handeln."

  • Do dp12 oraz innych forumowiczów :)

    W jednym z postów napisałaś, że robisz racuszki z dyni... brzmi zachecająco. Można prosic o przepis...

Zobacz inne przepisy