Przepis na: Puchatkowe ciasteczka

Zgłoś błąd

Składniki( banany ,cukier ,jajka ,margaryna ,mąka ,miód ,proszek do pieczenia ):

  • 2 małe banany (albo jeden duży)
  • 100 g margaryny do pieczenia
  • 50 g cukru
  • 50 g miodu
  • 150 g mąki
  • 2 jajka
  • pół łyżeczki proszku do pieczenia

Przepis:

Puchatkowe ciasteczka
Nagrzej piekarnik do 180 st. C. Obierz banany i rozgnieć je widelcem. Dodaj pozostałe składniki. Wałkiem lub mikserem utrzyj na gładką masę. Nakładaj ciasto łyżką na blachę posmarowaną tłuszczem i oprószoną mąką, zachowując odstępy między ciasteczkami (w trakcie pieczenia ciasteczka będą rosnąć). Piecz ok. 12 min, aż spuchną i nabiorą złotobrązowego koloru.
Przygotowanie - 20 min, pieczenie - 12 min.

Wypowiedzi na forum

Wypowiedzi pojawiają się automatycznie i nie muszą dotyczyć opisywanego obiektu
  • Puchatkowe ciasteczka

    mnie ciasteczka niestety nie smakowały, pomimo ślicznej nazwy. wyszły jakieś gumowe, nie za bardzo jak ciasteczka. zrobiłam wszystko dokładnie jak w przepisie, dodałam tylko trochę więcej mąki, więc może wystąpił tu jakiś błąd? nie wiem, w każdym razie nie polecam.

  • Przepis...

    ostatnio dla córy 9 lat i jej przyjaciół zrobiłam ciasteczka cynamonowe z różnymi dodatkami, szyszki i blok .Wszystko dzieciakom pasowało i smakowało. A dla synka zrobiłam ciasteczka puchatkowe bardzo smaczne bo czekoladowe. Oto przepisy: Puchatkowe ciasteczka Na osiem porcji (w/g przepisu ja

Zobacz inne przepisy